Четвер, 09.04.2020, 18:22
Вітаю Вас, Гість

  Історія школи

                                 Час іде на три лади:
                               Йде майбутнє швидкою ходою,
                               Мчить теперішнє стрілою,
                               А минуле – те стоїть завжди...
                                   

   У народі кажуть « Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього».

   У кожного з нас – своя школа. Школа дитинства та юності.  Життя кожної людини пов’язане зі школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ, а школа, живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим.

   Ми пам’ятаємо історію нашої школи і хочемо поділитися нею з вами.

    У селі Твориничі крім українців проживали поляки, чехи. Із встановленням радянської влади поляки і чехи виїхали,  залишивши будинки.  В одному з покинутих будинків, який належав чеху Прансаку В.Д , розмістилася школа в 1949 р. Першими вчителями були:  Чорна Софія Василівна та Вронська Марія Леонтіївна. Обидві були з Вінницької області Теплищенського району  с. Макарівка та с. Степанівка. Вчителі вчили грамоти не тільки учнів-переростків, а й місцеве населення, яке було не грамотним.          З 1953 р. вчителькою в Твориницькій  школі працювала Синюк Ніна Уллівна.     У 1963р. було споруджено новий будинок, в якому розмістилась школа. В цій школі працювали вчителі: Вронська М.Л, Кравчук Наталія Феодосіївна. Було два класи-комплекти: 1-3 кл; 2-4 кл. Директором школи була Вронська М.Л, яка працювала на цій посаді до 1976р. З 1976 р. директором школи став працювати Сич Олександр Тихонович. У 1987р. школу перенесли в с. Козлів, де була відкрита неповна середня школа.

    У повоєнний період школа в с. Цевеличі знаходилась в будинку Янчинських, який був розташований за селом на горбку. Біля школи був сад понад 1 га.

    Вчителями в цій школі працювали дві молоді вчительки, пізніше молодий вчитель, якого забрали в армію. А в 1953р.  Лінник М.І і Лінник Г.Ф.

У 1960р. школу перенесли в центр села. Директором школи працювала в ній Кирилюк Василина Григорівна.  В 1982р. школа перестала функціонувати в зв'язку з відкриттям Козлівської початкової школи.

Директором Козлівської початкової школи працювала Войцеховська Діна Степанівна. Вчителем- Кирилюк В.Г  У школі навчалося 30 учнів. Для них при допомозі голови колгоспу  Ковальчука С.П.  було організовано гаряче харчування.  Кухарем працювала Білик Марія Якимівна. Козлівська початкова школа була в приміщенні дитячого садка,  де навчання велося до 1987р.

Будівництво Козлівської неповної  середньої школи розпочалося восени 1986р., і тривало до вересня 1987р. У серпні двоповерхова школа-красуня, що височить в центрі села, була здана в експлуатацію.

Школа-дев'ятирічка широко відчинила двері для навчання 140 школярам із  сіл Козлів, Цевеличі, Твориничі, Роговичі 1 вересня 1987р.

Директором школи було призначено Бучак В.Я, заступником директора- Шумського А.А. У школі почало працювати ще 18 педагогів, з них 8 молодих спеціалістів.

При школі було відкрито 2 групи продовженого дня, до якої було  залучено учнів 1-3 класів.

    У позакласний час учні навчалися у 5 гуртках (технічному, хоровому, танцювальному, різьбі по дереву, народної вишивки), а також брали участь в предметних гуртках, спортивних секціях. На другий рік свого існування учні школи працювали на пришкільній навчально-дослідній ділянці. Школа обробляла (при допомозі голови правління колгоспу Ковальчука С.П, який виділяв техніку для обробітку поля) земельну ділянку площею 4 га, на якій вирощували зернові (пшеницю, гречку), технічні (цукровий буряк, картоплю) культури, а також овочеві.

     При школі працювала їдальня на 42 посадочних місця. Учні школи були забезпечені гарячим харчуванням.

     Педагогічний колектив обрав проблему "Диференціація навчально-виховного процесу". Учителі школи переймали досвід роботи у педагогів Локачинської середньої і Горохівської середньої №2 шкіл.

Наставниками молодих вчителів було закріплено досвідчених педагогів.

Особлива увага зверталася на спільну роботу дитячого садка, школи, сім'ї. Був організований лекторій "Школа і сім'я-шлях до успіху", що давало можливість підвищити рівень сімейного виховання, запобігати протиправним діям неповнолітніх.

  З метою поліпшення фізичного виховання проводилася фіззарядка (перед уроками о 8 год 30 хв), тривалістю 15 хв.

       Великий спортивний зал, шкільний спортзал і майданчик, стадіон "Луга" забеспечувати проведенню позакласні роботи. Працювали такі секції: футбольна, волейбольна, баскетбольна,юних шахматистів, легкої атлетики. Ефективність їх роботи- це першість у районних змаганнях. Усі заходи спрямовувалися на збереження здоров'я учнів.

Предметні гуртки сприяли розширенню і зміцненню знань з основних дисциплін.

Прилученню учнів до мистецтва, до усвідомлення краси допомагали хоровий і танцювальні гуртки.

      З 1997р. по 2001р. директором школи працював Сахарчук В.Д , а з 2001р.  Бугайчук О.С. Взаємини між учителями і учнями будувалися на основі співробітництва. Довіра вчителя до учня і учня до вчителя стала запорукою впевненості кожного вихованця в свої розумові можливості.

Матеріально-технічна база зміцнювалася з кожним навчальним роком. Учителі-предметники оформили кабінети згідно Положення про кабінети, адже цього вимагала існуюча кабінетна система навчання.

    Сьогодні школа працює над реалізацією науково-мето­дичної проблеми «Реалізація особистісно – зорієнтованого навчання і виховання  в  умовах   функціонування   моделі  школи – «Школи  здоров’я»  і  виховною проблемою « Виховання  позитивної мотивації учнів на здоровий спосіб життя» , проблемою дитячої організації    «Найкраще всім здоровим жити ».