Неділя, 31.05.2020, 17:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Мої файли

Здоров'я дітей-майбутнє нації
23.12.2014, 18:34

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України   

 Відділ освіти Локачинської райдержадміністрації

методичний кабінет

Ольга Бугайчук

Здоров’я дітей – майбутнє нації

           Методичні рекомендації

Бугайчук Ольга. Здоров’я дітей – майбутнє нації/

О. Р. Бугайчук. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2014. – с. 24         

Рецензенти:

Макаревич М. В., методист РМК

Яцюк А. А. педагог-організатор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Старий Загорів

 

В збірнику зібрані методичні рекомендації педагога-організатора О. Р. Бугайчук

Рекомендовано заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам

 

Схвалено радою районного методичного кабінету

Від 24.03. 2014 року протокол №1                    

Вступ

     Здоров’я – це не все, але ж все інше без здоров’я – ніщо

     Якщо запитати будь-яку людину, що для неї дорожче на світі, вона відповість: життя, здоров’я.

     Від здоров’я залежить усе: настрій, успіх, кар’єра, сімейне благополуччя. Кожний з нас мріє бути сильним і дужим, здоровим і радісним.

     Так, що таке здоров’я?

     Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття і необхідною умовою здійснення творчих планів, умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження і виховання дітей.

     Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини. Це поняття таке давнє, що на всіх мовах світу є слово" здоров’я".

     Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того. щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль. Микола Амосов, видатний український лікар, говорив: "Людина сама відповідає за своє здоров’я і тільки сама може його зберегти".

     Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: "Ваше здоров’я у ваших руках". Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж відводить собі. Якщо нам не стільки ж? Ілля Мечников стверджував: "Людина, яка померла раніше 150 років вчинила над собою насильство".

     І так ми, дійсно, чинимо нас собою насильство щоденно. Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

     Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Це – сукупність її звичок. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’я. Вона обирає здоровий спосіб життя.

     Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо  із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.

     Зауважмо, що звички дуже стійкі. Корисні звички зміцнюють здоров’я, захищають від негативних стресових впливів, розвивають людину фізично й розумово, допомагають формувати гармонійний розвиток особистості. Шкідливі – навпаки, гальмують її становлення.

     Природно, найшкідливішими звичками підлітків  вважають куріння, наркотики й алкоголь. Це три великі вороги здоров’я. Потрапляючи в несприятливе середовище або компанію, в якій кожен її учасник курить, випиває або приймає наркотики, підліток не хоче бути "білою вороною" і пробує шкідливі для його організму речовини. Потім це затягує і перетворюється в звичку, що веде за собою сумні наслідки. У підлітка з'являється залежність, яка може призвести до серйозного порушення здоров'я, а ще гірше, до смерті. Таким чином люди намагаються начебто полегшити своє життя чи розширити можливості для соціальних контактів.

     Шкідливі звички чинять негативний вплив на життя суспільства взагалі, і навіть на життя і діяльність особистості зокрема.

     Проблема вживання алкоголю дуже актуальна в наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає усе суспільство, та в першу чергу під загрозу підпадає підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь. Адже алкоголь особливо активно впливає на ще несформований організм, поступово руйнуючи його. При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба – алкоголізм. Та  лихо в тому, що більшість алкогольної продукції, випущено недержавними підприємствами, містить дуже багато отруйних речовин. Недоброякісна  продукція нерідко призводить до отруєння і навіть до смерті. Варта уваги проблема пияцтва серед підлітків. Першим поштовхом до знайомства з алкоголем є бажання "бути як всі" у компанії друзів і просто цікавість. Важливе значення для підлітка має ставлення сім’ї до алкоголю. Приклад батьків переконує краще за слова.

     Куріння є соціальною проблемою суспільства. Воно шкодить тим хто курить і не курить. Для першої – проблемою є кинути палити, для другої – уникнути впливу курця та не «заразитися» їх звичкою, і навіть – зберегти своє здоров'я від продуктів куріння, оскільки речовини що входять до складу тютюнового диму курця, не так на багато безпечніші того, якби людина курила сама. Щодо куріння серед підлітків‚ то в цій ситуації притягуючим фактором є бажання виглядати дорослим, тобто, має місце наслідування‚ лише, потім звичка вкорінюється, і набувають чинності чинники залежності.

     Зловживання наркотичними препаратами і незаконна торгівля ними останнім часом у багатьох країн світу набули катастрофічних розмірів. Широке поширення наркоманії є наслідком соціальних умов, саме: невпевненість у майбутньому, щоденних стресів, важкого нервово-психічного стану, прагнення мати допінг, створює враження припливу сил, хоча б на стислий період часу уникнути навколишньої дійсності.

     Отже, наркотики, алкоголь, нікотин та інші наркотичні речовини шкодять всьому організму людини. Вони несуть у собі суспільну і валеологічну небезпеку (деградація особистості, хронічні захворювання, смерть). Тому так важливо покласти край шкідливим звичкам. Краще вести здоровий спосіб життя і не вкорочувати собі віку.

     Турбує й те, що знижується вік дітей, які курять, вживають алкоголь, наркотики, швидкими темпами продовжує поширюватися епідемія ВІЛ.  

     Молода людина доволі часто опиняється сам на сам з потоком найрізноманітнішої інформації, необхідністю навчатися, спілкуватися, будувати людські стосунки, вирішувати масу життєвих проблем, в яких у неї немає позитивного, а то і взагалі ніякого досвіду.

     Саме тому сьогодні зростає роль превентивної просвітницької роботи: учнівська молодь повинна знати і розуміти проблему, мати знання і навички безпечної поведінки, вміти розумно оцінювати життєві ситуації і робити правильний вибір, зокрема і щодо власного здоров’я та поведінки. Вкрай важливими також є навички володіння собою і способами самозахисту від насильницьких впливів і дій негативної інформації ЗМІ та реклами.

     Тому необхідно проводити з підлітками спеціальні бесіди, години спілкування, виховні заходи про шкоду куріння, алкоголю і наркотиків, приводити їм приклади з життя.

     Вирішення проблеми збереження власного здоров’я закладено у самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцнення і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя.

     Здоров’я дітей - одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вчителів, суспільства в цілому. Для України головною проблемою, яка пов’язана з майбутнім держави, є збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді. Турботу викликає різке погіршення стану фізичного та розумового розвитку підростаючого покоління, зниження рівня народжуваності й тривалості життя, зростання смертності, особливо дитячої.

     Тому головним завданням у діяльності педагогічних колективів навчальних закладів на сучасному етапі повинно бути збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у вчителів, учнів та їхніх батьків.

     Виховання культури здоров'я - виховання в учнів особистісних якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров'я, формування уявлень про здоров'я як цінність, посилення мотивації на ведення здорового способу життя, підвищення відповідальності за особисте здоров'я, здоров’я родини.

     Вирішити питання збереження здоров’я повинна сама людина через розуміння нею шляхів формування, збереження, зміцнення та відновлення власного здоров’я, а також завдяки дотриманню здорового способу життя.
     Майбутнє за здоровою нацією, здоровими людьми, адже лише фізично й духовно здорова людина здатна творити і приносити користь людям. Нам варто продумувати свої вчинки і вчитися відповідати за наслідки власних дій.

     Найдорожче в житті – це саме життя. Все у ваших руках, вам робити вибір у цьому складному житті: бути здоровим, багатим і щасливим, чи хворим, бідним і нещасним.

 

Година спілкування

«Ні – курінню! Ми здорове покоління»

Мета: розширити знання учнів про згубну дію нікотину на організм людини та його наслідками для здоров’я, з ризиками активного та пасивного паління;  формувати в учнів негативне ставлення до паління; виховати в учнів бажання зберегти власне здоров’я.

Вислови:

«Не пийте, не обтяжуйте серце тютюном і ви проживете стільки, скільки прожив Тіціан».                                                                                                                                

                                                                                                         (Іван Павлов.)

 «Тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації».

                                                                                                 (Оноре де Бальзак.)

  Хочеш довше жити — кидай курити.                                         (Народна приказка.)

Від поганих звичок гине краса, через них скорочується молодість.

                                                                                                              (Горацій)

 

     Педагог-організатор. Про людину у якої відсутні шкідливі звички кажуть, що ця людина веде здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя передбачає правильне харчування, дотримання правил і норм гігієни, наявність нешкідливих умов у школі та вдома, заняття спортом заради зміцнення здоров’я, неприпустимим є паління, вживання алкоголю, наркотиків. Сьогодні ми поведемо розмову про підступного ворога людства — тютюн. Ви, напевне, не раз чули від дорослих — батьків та вчителів — про шкідливість куріння. Знаєте, що курцями не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не застерегли, не зупинили, коли їхня рука потяглася до сигарети.

     Звідки ж прийшла до нас ця шкідлива звичка, чому набула такої масовості?

   Учень. Тютюн став відомим Європі незабаром після відкриття Америки, тобто на початку XVI ст. Тож тютюнопалінню ми завдячуємо Колумбові, який перейняв його у індіанців. З Іспанії та Португалії воно поширилося в Італію і Францію, а у другій половині XVI ст. і в Англію, проте мало великого розповсюдження. Нюхали тютюн швидше в якості ліків, а курили переважно в кабаках і трактирах. Тютюн був трьох різновидів — курильний, жувальний і нюхальний. Спочатку дуже популярно було нюхати тютюн, на початку XVIII ст. — навіть серед молодих дівчат. До середини XIX ст. цей звичай поступово вийшов з моди і з'явилася мода — курити трубки, сигари, цигарки, яка збереглася донині і перетворилася на цілу тютюнову індустрію.

   Педагог-організатор. Дивують такі цифри: 63% дівчат і 73% юнаків не схвалюють паління. Але ця шкідлива звичка до цих пір невблаганно приваблює молодь, попри застереження про рак легенів, серцеві захворювання. 75% курців  почали палити у віці до 21 року. Молодь вважає, що з цигаркою виглядає доросліше, а насправді цим видає свою невпевненість і закомплексованість.

Вправа.  «Мозковий штурм».

Ватман розділений  навпіл.

Учні по черзі називають і записують свої міркування.

Причини

 

Чому люди палять                                            Чому люди не палять

 

 - Модно.                                                     - Щоб зберегти здоров’я

- Щоб виглядати дорослим.                      - Щоб зупинити погіршення    здоров’я.       

- За компанію                                              - Прагнуть не мати шкідливих звичок        

- Щоб бути «як усі»                                    - Мають сильну волю, характер

- Самоствердження за допомогою            - Знають про шкідливий вплив  тютюну            

- Бачать з дитинства як палять батьки

    Педагог-організатор.  На жаль, «летить життя димом» сьогодні у значної частини населення земної кулі. За приблиз­ними підрахунками, курять близько половини чо­ловіків і четверта частина жінок. Це глобальна тютю­нова епідемія.

   Учень. Тютюн — трав’яниста рослина сімейства пасльонових. У світі нараховується понад 60 його видів. Тютюн має красиві квіти, і деякі його види використовують у декоративному садівництві. З тютюну добувають хімічний продукт — нікотину сульфат, який використовують у сільському господарстві для захисту рослин від шкідників.

     Тютюновий дим – це вид забруднення повітря, що в сотні тисяч разів перевищує забруднення будь-якого металургійного чи хімічного комбінату, проте люди свідомо вдихають таке повітря.

   Педагог-організатор.  Що містить дим цигарок?

   Учень. Дим   цигарок містить смоли, до складу  яких входить понад 4000 хімічних елементів. Відомо, що 43 з них викликають онкозахворювання. Серед них: нікотин, ціанід,  бензол, метоловий спирт, ацетил, миш’як, свинець, чадний газ, синильна кислота, аміак, формальдегід. У цигарковому димі також міститься оксиди азоту і вуглецю – отруйні гази. Головним елементом цього диму є нікотин – речовина, яка викликає у людини сильну  наркотичну залежність.

   Учень. Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку.

   Учень. Сигарети містять липучу речовину – смолу, подібну до смол, що використовується для асфальтування доріг. Смола із сигарет прилипає до зубів і пальців та спричиняє виникнення на них плям. Навіть якщо сигарета має фільтр, він не може затримати всю смолу, яка є в тютюновому диму.

   Учень.Не меншої шкоди завдають інші складові частини тютюнового диму, зокрема аміак. Цією отрутою, до речі труять пацюків, мишей. Він подразнює слизову оболонку, викликаючи в курця безлихоманковий бронхіт. У результаті, значно знижується опір легенів до різноманітних інфекційних захворювань, наприклад, туберкульозу.

   Педагог-організатор. Як, на вашу думку, виглядають легені людини після викуреної нею сигарети? (На них залишають свій слід кіптява і дим.)
Це і є ті самі хімічні речовини, які поступово приводять до різних захворювань. За рік їх може осісти в легенях та дихальних шляхах курця до одного літра. Скільки ж сил доводиться витрачати нашому організму на самоочищення!

   Учень. Куріння може бути двох видів: активне і пасивне. Безумовно, між ними багато спільного - і в першу чергу їх об'єднує шкода на організм людини. Проте, є і істотна відмінність: якщо активний курець «насолоджується» тютюновим димом (зі всіма відповідними наслідками) добровільно, то пасивний вимушено страждає від нього.

   Учень. Особлива шкода куріння полягає в тому, що курці завдають шкоди не лише собі, а й оточуючим. В цигарковому димі міститься дуже багато отруйних речовин, які шкодять здоров'ю, так званих «пасивних», «вимушених» курців. Жінки, чоловіки яких курять мають у 4 рази вищий шанс померти від раку легень, новонароджені діти батьків, що курять, у 2 рази частіше хворіють на запалення легень або бронхіт упродовж першого року свого життя. А одна година, проведена у прокуреному приміщенні, рівнозначна 4 випаленим цигаркам.

   Учень. Доведено, що 35% шкідливих речовин тютюнового диму згорає, 25% – поглинає курець, решта – отруює повітря й приміщення, в якому курять.

   Учень. Коротка довідка. Щоб викурити цигарку, потрібно зробити 12—18 затяжок. Тютюновий дим складається з повітря і завислих у ньому продуктів горіння тютюну. Ці продукти перебувають у вигляді твердих частинок і краплин рідини, розміри яких становлять частки мікрона, а кількість частинок вимірюється десятками й сотнями тисяч мільярдів від однієї сигарети, і всі ці частинки спрямовуються в легені!

   Учень.  Під час паління відбувається так звана суха перегонка тютюну: повітря, проходячи крізь шар тліючого тютюну, нагрівається до високої температури і виносить з нього різні речовини, які разом з димом надходять до легень.

   Учень. За оцінками ВООЗ, сьогодні у світі одна з десяти смертей серед дорослого населення спричинена тютюнопалінням, а до 2030 року цей показник смертей становитиме 10 млн. смертей на рік — більше ніж від будь-якої окремої причини передчасної смерті,

   Учень. Куріння позначається на багатьох функціях органів людського організму. В першу чергу на серцево-судинній системі, спричиняючи розвиток гіпертонії та інших серйозних хвороб. Інфаркт міокарда вдвічі частіше вражає саме курців. А поміж хронічно хворих на ішемію з приступами стенокардії цей показник у 6 разів вищий. Куріння згубно впливає на високочутливу гормональну систему.

   Учень. Тому люди, які курять, швидше старіють, шкіра у них стає блідою, зморшкуватою. У жінок загострюються риси обличчя, грубішає голос. Тютюновий дим викликає захворювання органів кишково-шлункового тракту. Приміром, виразка шлунку виникає у курців у десять разів частіше, хронічні розлади органів дихання, які важко піддаються лікуванню, виснаження нервової системи, погіршення пам'яті, порушення смаку, зору, слуху, розвиток інших недругів — ось результат «модної» звички.

   Учень. Чому ж не настає смерть? Справа в тому, що нікотин до організму потрапляє поступово, невеликими дозами. Сам організм його частково знешкоджує, крім того, тютюн виводиться з потом, сечею. Але отруєння організму відбувається постійно.

   Учень. За даними ВООЗ, у світі щороку помирають майже п'ять мільйонів від причин, безпосередньо з тютюнопалінням. Тютюновий дим одна із головних канцерогенів людини, одна третину всіх випадків смерті від ракових захворювань пов'язані з курінням.

Тютюнопаління серйозно загрожує майбутньому людства. Щорічно від тютюну гине близько 5 млн осіб.

   Учень. Задумайтесь!

 • Кожні 10 секунд у світі від тютюну гине одна людина.
 • На кожні 1000 т виробленого тютюну вмирає 1000 осіб.
 • Нікотин викликає залежність у 7 разів сильнішу, ніж алкоголь.
 • Більше 90 % курців чоловіків та майже 70 % жінок, що палять, прилучаються до цієї шкідливої звички в молодому віці.
 • Курці взагалі хворіють у 3,5 раза частіше за тих, хто не палить.
 • Люди, що випалюють пачку сигарет за день, у 20 разів частіше хворіють на рак легенів порівняно з тими, хто не палить.
 • Паління притупляє смакові відчуття і нюх, призводить до передчасного утворення зморщок на обличчі. Крім того, деякі дослідження довели несприятливий вплив паління на слух.
 • Причиною 19 % усіх пожеж із людськими жертвами є сигарета.
 • 1 цигарка скорочує життя на 15хв;
 • 1 пачка цигарок — на 5 год;
 • той, хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя;
 • хто палить 4 роки — втрачає 1 рік життя;
 • хто палить 20 років — 5 років;
 • хто палить 40 років — 10 років.
 • У кожній цигарці міститься близько 15 різних канцерогенних речовин, що викликають рак легенів.
 • Курець з нормою «пачка на день» за рік вбирає у свої легені 1 кг смоли.
 • 80% людей, що страждають на рак легенів, курці. Така розплата за паління.

 

 • Одна випалена цигарка прискорює серцебиття на 20 ударів. Тютюн - батіг для серця.

   Учень. Людина гине від 2-3 крапель нікотину - ця доза потрапляє в організм при випалюванні 20-25 цигарок. Курець не гине тільки тому, що випалює їх поступово, не за один прийом.

   Учень. За останній час більше 30 мільйонів запеклих курців світу попрощалися зі своєю шкідливою звичкою.

   Педагог-організатор. Чим можна замінити паління?

 Замість паління краще

(по черзі)

стрибати,

плавати,

вдихати аромат квітів,

танцювати,

 кататися на велосипеді,

 слухати співи птахів,

 розмовляти,

співати,

бігати підтюпцем,

 малювати

і просто нічого на робити.

   Учень. Куріння - це звичка, протилежна зору, нестерпна для нюху, шкідлива для мозку, небезпечна для легких.

   Учень. Чудовий спосіб кинути курити - підрахувати, наскільки ця звичка б´є по бюджету. Підрахунок зекономлених при відмові від цигарок грошей може здивувати багатьох: часто виявляється, що, провівши рік у статусі не курця, цілком можна накопичити грошей на відпочинок десь у райському куточку біля океану.

   Учень. А почати курити набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати.

Вправа  «Мікрофон»:

 -Курити шкідливо, тому що...

 -Я черговий раз переконався, що....

 -Я дізнався, що…

   Педагог-організатор. Кожен, хто кине палити, може подати добрий приклад оточенню, мати здорових дітей, не турбуватись, що завдає шкоди здоров’ю членів сім’ї й  почувати себе краще фізично. Якщо Ваші найближчі люди палять - допоможіть їм здолати шкідливу звичку, переконайте, що їх життя – найцінніше. 

     Закінчити нашу розмову про шкідливість тютюну хочу однією давньою повчальною легендою, яка прийшла до нас із Сходу.

     У да­лекому минулому, коли тютюн тіль­ки завезли у Вірменію, біля підніж­жя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зіл­ля і намагався переконати людей не вживати його.

     Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товар. Вони  кричали:

— Божественне листя! Божественне  листя! У ньому засіб від усіх хвороб!

Навколо них зібралося багато наро­ду. Підійшов і старий:

— Це «божественне листя» приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє.

Купці з подивом подивились на старого:

— Ти правий, мудрий діду,— сказа­ли вони. – Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості «божествен­ного листя»?

Старий усміхнувся і пояснив:

— Лиходій не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн - стає бідним. Нічого красти. Крім того, від куріння він буде кашляти всю ніч, а злодій не заходить у будинок людини, що не спить. Через кілька років куріння  людина ослабне, в неї почнуть боліти ноги, вона ходитиме з паличкою. А який же собака вкусить людину із ціпком у руці?, І, нарешті, курець ні­коли не постаріє, тому що помре замолоду.

     Відійшли люди від купців. Якби всі прислухалися в наш час до порад муд­рого старого!

     На жаль, не кожному з нас у житті зустрічається такий мудрий старий.
Не пробував курити — не кури!
Тих, хто не курить люди поважають.
А тим, хто курить завжди говори –
Нехай здоровим буть тобі не заважають.
 

Цигарка — ворог для твоїх думок,
Зруйнує все в тобі — і навіть мрії.
Вона призводить до тяжких хвороб
І на майбутнє не дає надії.
 

Сам не кури і друзів відмовляй,
Нехай вони забудуть згубну звичку.
І все життя ти просто пам’ятай –
Прекрасне не в цигарці й запальничці!

 

Фестиваль КВК  «Молодь за здоровий спосіб життя».

Мета: формувати ціннісне ставлення до себе, свого здоров’я, популяризувати здоровий спосіб життя; виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок.

Виходить троє учнів , читають вірші, інші виконують рухи під музику.

Хто здоровий, той сміється

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини.

 

Хто здоровий той не плаче,

Жде його в житті удача,

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

 

Бо здоров’я це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно.

І доступні для людини

Всі дороги і стежини.

 

Найкраще всім здоровим жити,

Де щастя, радість є і сміх.

Учитись з мріями летіти –

Таке задовольнить усіх.

 

Здоровим способом життя

Займатись має кожен.

Приймать наркотики й токсини

Нам аж ніяк не можна.

 

-         Вийшли на сцену…

-         Ми !

-         Розкажемо вам, як зуміємо

-         Ми !

-         У боротьбі за здоров’я!

-         Ми!

-          За молодість і майбуття!

-         За здоровий спосіб життя!

-         Команда «Екстрім» -  команда відважна

-         Ні звичкам шкідливим ми  кажемо завжди!

-         За спосіб здоровий усі голосуємо!

-         І наших знайомих також агітуємо!

 

Пісня на мелодію «Ой там на товчку на базарі»

Ой, там на шкільному фестивалі

Ой, дівчата собі хлопців вибирали,

Щоб не пив, не курив,

Щоб дружбою дорожив вибирали.

 

Ой, там на шкільному фестивалі,

Ой, дівчата собі хлопців вибирали,

Щоб наркотик не любив,

Щоб здоровий спосіб вів вибирали.

 

Звучить весела мелодія.

Покурив цигарки «Президент», але президентом не став. Випив горілку «Парламент», але в парламенті не засідав. І тільки коли п’ю пиво «Козел», відчуваю діє.

 

 • Як живеш?
 • Як у казці!
 • Дивно… У казках все перебільшують.
 • А у нас хіба не так?! Гіпер, супер, мульти, екстра, а іноді то ще й «плюс»!

 

-  Ех, душа болить!

-  А ти її лікуєш?

-  Коли лікую, то болить печінка…

 

-  Друже бобер, що треба зробити, аби мати такі ж білі зуби як у тебе?

-  Курити менше треба, щоб потім із бобрами не розмовляти.

 

-  Британські вчені встановили, що шоколад піднімає настрій…

-  Це, напевно, вони ще горілку не пробували.

 

На корпоративі:

Ще 50 грмів інвестицій і я нерухомість.

 

Частушки.

Як красиво на поляні

Маки розквітали

Налетіли наркомании

Всю красу зірвали.

 

Починалось все пивком,

А скінчилось «Перваком»

І «Неміров», і «М'ягков»

В гроб загонять будь здоров.

 

Ми співали вам частівки,

Що не треба так робить,

Бо наркотики й горілка –

Не дадуть на світі жить.

 

За сценою чути шум. Лунає пісня «Напилася я п’яна»

 

 • Що це за шум?
 • Це дівчата з дискотеки повертаються.

 

 • Любі дівчатка вам скажемо прямо:

Забудьте покиньте ці звички погані.

 

 • Подумайте краще, що буде із вами

Ви ж бо майбутні дружини і мами.

    

     Ми продовжуємо нашу програму, і наступним сюжетом нашої передачі є: програма "Танці з зірками". На паркет запрошується пара №2 – пані Горілка та пан Нікотин. Ваша увага (погано танцюють, падають).

     На паркет запрошуються пара №8 – пані Грація і пан Вітамін. (гарно танцюють)

Щоб гарних результатів здобувати. Потрібно здоровий спосіб життя мати.

 

Виїжджає двоє дітей один на на «бумері» під мелодію «Чорний бумер», а інший  на «конику» під мелодію «Купила мама коника».

 • Ти хто?
 • Імунітет.
 • І я імунітет.

Дивляться один на одного.

 • А де ти живеш?
 • Я живу в центрі, в хорошому районі, їм овочі, фрукти, відпочиваю на Канарах, маю рахунок в банку.
 • А я живу в облупленій хатині, на краю села, їм те що знайду. Слухай, ти такий гарний, допоможи мені.
 • Гаразд, я тобі допоможу: позичу своїх друзів.

На сцену вибігають вітаміни А, В, С.

 •  І тепер у мене буде будинок в центрі, я буду відпочивати на Канарах?
 • Ну не знаю, але вигляд у тебе буде точно кращий.

А на завершення про погоду.

Виходить дівчина.

   В найближчі три доби в правій частині села передбачається невелика туманність, переважно тютюнового диму, але на вихідні туман повністю зникне. В центральній частині, в зв’язку з підвищенням тиску зверху дихатиметься легко. В районі лівої сторони села можливе випадення легких крапель пива і вина, але врахуйте, що після миттєвої насолоди від цих легких крапель можливі грозові дощі з градом зауважень та викликів батьків до школи. І лише в районі нашої школи, сподіваємось, сонячно і ясно.

 

Пісня на мелодію  «Червона рута»

Розказали вам казку

Коротеньку таку.

Про тютюн і токсини,

Алкоголь, наркоту.

Наша казка не байка,

Та повчальна вона:

Зберегти закликає

Здоровий спосіб життя.

 

Приспів.

Бо здоров’я найцінніше

І про це в газетах пишуть

Спорт, навчання і чайок –

До здоров’я перший крок.

 

Хто не цінує життя, той його не заслужив. Це слова Леонардо да Вінчі.

 

Дорослі! Не будьте байдужими, коли бачите згубне поширення серед молоді алкоголізму.

 

Тютюнокуріння.

 

Наркоманії.

 

Пам’ятайте, що ваша власна поведінка для дітей та підлітків є зразком для наслідування.

 

Адже алкоголь, нікотин, наркотик і здоров’я у будь-якому віці не сумісні.

 

Здоровому – все здорове!

 

Ми за здоровий спосіб життя! А ти?

Використана література

 1. Гриценко О., Распопова Т. За здоровий спосіб життя (6-8кл.) // Виховна робота в школі. – 2013. - №5. – с.37-41.
 2. Життя вимагає дій. Життя вимагає – «Дій!» // Позакласний час. – 2013. - №3-4. – с. 81-83.
 3. Зубанич М. СНІД! Не залишимось байдужими!// Позакласний час. – 2008. - №11. – с.47-53.
 4. Кірюхіна І. Ми обираємо життя // Виховна робота в школі. – 2013. - №10. – с. 24-28.
 5. Навчально-методичне видання Запрошуємо до діалогу // Київ: «Богдана», 2003 с. 11-12
 6. Тематична дискотека Молодь за чисті легені // Позакласний час. – 2009. - №5-6. – с. 84-86.
 7. Федорченко Т., Тарасова Т. Кроки до здоров’я // Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2005 с. 87.
 8. Шкідливі звички

http://coolreferat.com

 1. Для педагогів

https://sites.google.com/site/novogalesinska/dla-pedagogiv

 1. Сценарій КВК "За здоровий спосіб життя"

http://szosh3.ucoz.ru/load/scenariji/scenarij_kvk_quotza_zdorovij_sposib_zhittjaquot/4-1-0-7

 1. Здоров’я-Вірші-Надія Красоткіна

http://krasotkina.com/content

 1. Сценарій виступу агітбригади на фестиваль «Молодь обирає здоров’я»

http://www.ukraine-edu.com/sport/1829/index.html

 1. Шкідливі звички. Проблема тютюнопаління та способи її вирішення

http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-5E4F48B88E85B/list-A863690726

 1. Що і як впливає на здоров'я підлітка?

http://homelifes.ru/page/shho-i-jak-vplivaye-na-zdorovja-pidlitka

 1. Здоровий спосіб життя

http://insight.org.ua/zdorovyj-sposib-zhyttya.html                                              

 1. Здоров'язберігаючі технології у школі. Курсова робота

http://bibliofond.ru/view.aspx?id=492676

 1. Комунальний заклад «центр дитячої та юнацької творчості №3 харківської міської ради» позакласна робота

http://ua.convdocs.org/docs/index-141126.html   

 1. Здоровий спосіб життя: основи та принципи. Реферат

http://ru.osvita.ua/vnz/reports/biolog/26432/    

 1. Вплив шкідливих звичок на здоров'я молоді»Реферати українською

http://bukvar.su/sociologija/70274-Vliyanie-vrednyh-privychek-na-zdorov-e-molodezhi.html                   

 1. Сценарій виступу агітбригади «За здоровий спосіб життя

http://ua.convdocs.org/download/docs-111443/111443.doc

21. Крокуємо здоровими у світле майбутнє (сценарій)

http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=83230&pg=2

 1. Шкідливі звички – шлях у безодню

http://zosh.org.ua/stsenariji/shkidlyvi-zvychky-shlyah-u-bezodnyu.zosh

 1. Година спілкування:Не спалюй свого майбутнього(Вплив тютюнового диму на здоров’я)

http://valyakodola.com.ua/publ/klasnomu_kerivniku/godini_spilkuvannja/godina_spilkuvannja_ne_spaljuj_svogo_majbutnogo_vpliv_tjutjunovogo_dimu_na_zdorov_ja/11-1-0-881

 1. Виховна година Скажемо курінню – ні! Сценарії та реферати безкоштовно, авторські дипломні і курсові роботи

http://referatuk.net.ua/scenarii/dlja_bibliotekarya/

 

Категорія: Мої файли | Додав: liliademed
Переглядів: 2969 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
avatar