Вівторок, 31.03.2020, 05:48
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Перший урок. Сценарії на допомогу вчителю розробив інститут НАПН

Так, 1 вересня вчителям молодшої школи, зокрема, запропоновано провести перший урок  під назвою «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».

5f62f981c2c90bb65cc4Дітлахи мають засвоїти і розуміти такі поняття, як «Батьківщина» і «батьківщина», «патріот»,  Конституція України, розширити знання про державні символи України – Герб, Прапор, Гімн. А також усвідомити свою приналежність до суспільства у грі-змаганні «Я вважаю себе українцем, якщо я …», прищепити зацікавленість історією країни, навчитись висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, обґрунтовувати бажання стати на її захист. Крім того, запропоновані додатки до уроку можуть бути творчо використані вчителями 1 – 4  класів відповідно до рівня підготовленості  і вікових особливостей учнів.

Для учнів середньої школи інститут розробив три сценарії. Наприклад, урок-гра “Чи знаєш ти свій край” має на меті розвинути інтерес дітей до історії, географії, культури України та традицій рідного краю, зміцнити їхнє почуття національної гордості й гідності, патріотизму.

2048dc271d1211c2afff0d23fa03e3ec-17Урок “Ніхто, крім нас!” ґрунтується на нинішніх подіях. Тут, серед іншого, учні мають перейнятись почуттям вдячності воїнам АТО, відчути бажання брати посильну участь у допомозі і підтримці захисників Вітчизни; формувати активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної Української держави та захисту її кордонів.

Назва третього сценарію дуже промовиста і не потребує деталізації - “Героям-патріотам вічна шана”.

114 (1)Провести перший урок з елементами тренінгу «З відданістю Україні в серці»  (є два варіанти) фахівці Інституту проблем виховання НАПН України пропонують у старших класах. Урок спрямований на розвиток шляхетних почуттів, про що можна зрозуміти вже із назв вправ: для емоційного наснаження «Подарунок від душі», «Що таке відданість Україні», і на завершення – «Від серця до серця».

«Діалоги з титанами духу» – таку назву має урок з елементами тренінгу для випускних класів. Мета цього заняття – поглибити знання учнів про патріотизм; привернути увагу учнів до сталості традиції боротьби за незалежність і патріотичності українського народу, сприяти зацікавленості та бажанню виявляти патріотичні якості в повсякденному житті; виховувати почуття національної гордості, любові до України.

Крім того, науковці пропонують Орієнтовні теми  та
Цитати і висловлювання видатних людей для використання на першому уроці.

Освітній портал “Педагогічна преса”
за методичними матеріалами
Інституту проблем виховання НАПН України

Категорія: Мої статті | Додав: Демедюк (18.08.2015)
Переглядів: 204 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar