Четвер, 09.04.2020, 18:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Шість ознак резилентної особистості

Оптимізм

   Оптимізм допомагає людині не боятися труднощів, а сприймати їх об’єктивно. Ентузіазм, наполегливість і надія дають їй змогу швидко розв’язувати проблеми, бачити можливості й позитивні сторони ситуацій, у яких вона опинилася.

Оптимістичні люди з позитивним настроєм не бояться змін у житті й беруть на себе відповідальність у будь-яких ситуаціях. Вони сприймають їх як можливість для саморозвитку й самовдосконалення.

Матеріал до теми:
Гнучке дерево не ламається, або Допомагаємо вчителю бути резилентним

Стійкість до розчарувань

Що більше людина стійка до розчарувань, то стабільніший її емоційний світ.

Важливо, щоб людина терпляче сприймала як свої помилки, так і помилки інших. Усвідомлення того, що у світі немає ідеальних людей, робить її гнучкою як з оточенням, так і з собою.

Якщо педагогу складно впоратися з певною ситуацією, то завдяки спеціальним програмам він може спланувати альтернативні поведінкові стратегії. Вони орієнтовані на те, щоб людина розробляла нові підходи до розв’язання проблем і не повторювала попередні помилки.
Емоційний інтелект

Емоційний інтелект свідчить про зрілість і розум людини. Завдяки йому вона контролює свої емоційні реакції, розпізнає свої й чужі почуття та відповідно діє. Це полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Людина з емоційним інтелектом успішна, оскільки має фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих на будь-якій роботі. Завдяки емоційному інтелекту вона продуктивніша й гармонійніша.

Відповідальність і мотивація

  Відповідальність за виконання певного завдання потребує необхідних знань від людини. Коли вона вірить у те, що вона робить, і вважає це важливим для себе, вона впевнена, що все робить правильно. Така людина не зупиняється на півдорозі, поки не досягне мети.

Мотивація — це відчуття, що виникає в людини в той момент, коли вона має особисту зацікавленість у досягненні певної мети. Вона необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, а й для її самореалізації, досягнення успіху в тій чи тій сфері життя. Мотивація пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

Людина здатна сама себе мотивувати й досягати своїх цілей. Мотивація — внутрішній двигун, що об’єднує розум, волю й інтерес і формує в людини позитивну, радісну та обнадійливу поведінку для досягнення цілей.

Матеріал до теми:
Як запобігти стресу та подолати його: поради для вчителів
Гнучкість

  Коли виникають проблеми й труднощі, деякі люди негнучкі в поведінці. У такі моменти вони критично ставляться до себе й перебувають у стресовому стані.

Гнучка людина об’єктивно сприймає обставини, фокусує увагу на тому, що вихід з будь-якої ситуації завжди є, що зміни — це змога зростати.

Відповідно до терапії прийняття й відповідальності психологічна гнучкість у поведінці допомагає людині подолати негативний досвід і спланувати життя відповідно до її важливих цінностей.

Досвід

  Резилентність — це не вроджена здібність, а результат життєвого досвіду. Людина впродовж життя вчиться на своїх помилках і не може зробити те, чого не вміє. Життєвий досвід — джерело знань. Коли людина, що стикнулася з труднощами, долає їх з оптимізмом, вона відкриває можливості для нових життєвих стратегій.

За матеріалами журналу Заступник директора школи" № 2 лютий 2019

Категорія: Мої статті | Додав: Демедюк (27.06.2019)
Переглядів: 56 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar